بیلبورد چیست؟ | نکاتی برای داشتن بهترین بیلبوردها

بیلبورد وسیله ای است که تبلیغات و پیام های خود را با قرار دادن در مکانی خاص به اطلاع عموم می رساند. در واقع آنها تابلو های (بیلبوردهای) بزرگی هستند که از فاصله دور در کنار خیابان های اصلی یا بزرگراه ها و جاده ها دیده می شوند. دلیل اصلی جلب توجه رهگذران و رانندگان، سایز بیلبورد نیست، بلکه اطلاعات و طراحی روی بیلبورد است. این بیلبوردها در صورت استفاده صحیح می توانند خیره کننده و موثر باشند. به همین دلیل یکی از مهم ترین بخش های طراحی بیلبورد سرعت و کیفیت انتقال اطلاعات است.

بیلبورد چیست؟

یکی از موثرترین انواع تبلیغات، تابلوهای تبلیغاتی است. از آنجایی که بیلبوردها در مکان های پر رفت و آمد قرار دارند، در مقایسه با سایر روش های تبلیغاتی بیشترین بازدید و تاثیر را دارند. پیام تبلیغاتی فقط در چند کلمه روی بیلبورد طراحی شده است. بهتر است این کلمات را به صورت کوتاه، شیرین و جذاب طراحی کنید. زیرا مخاطبانی که در حال تماشای بیلبورد هستند معمولا فردی هستند که در ماشینی نشسته اند و با سرعت زیاد از کنار بیلبورد عبور می کنند. بنابراین فقط چند ثانیه فرصت دارند پیام تبلیغاتی را روی بیلبورد ببینند. بنابراین متون طولانی را نمی توان به سرعت خواند.

تداوم تبلیغات بیلبورد

به لطف طراحی سایز بزرگ بیلبورد، می توان آن را از راه دور خواند، با درج یک تگ لاین زیبا و خوش آهنگ، به راحتی می توانید به ذهن بصری مخاطب نفوذ کرده و برند خود را معرفی کنید. به شرطی که به تبلیغات ادامه دهید. به عنوان مثال، اگر به طور مرتب چندین علامت تبلیغاتی را به روش های مختلف در بزرگراه تکرار می کنید، می توانید اطمینان حاصل کنید که سرنشینان خودرو تا پایان بزرگراه نام برند شما را به خاطر خواهند داشت.

تاریخچه بیلبورد

قبل از میلاد مسیح انسانها نقاشی هایی بر روی جدار غارها رسم می کردند. بعدها پوستری درباره جستجوی برده های فراری در شهر طبس پیدا شد. پس از آن، یونانی ها و اروپایی ها از مفهوم بیلبورد برای انتقال اطلاعات به روش های مختلف استفاده کردند. سرانجام مصریان از یک تخته سنگ لوح تزئینی ساختند و از آن برای ترویج دین و آیین های خود استفاده کردند.
در سال 1900 بسیاری از صنایع محصولات خود را از طریق بیلبوردها تبلیغ می کردند. با پیشرفت های فراوان در این مقوله، تبلیغات دست نویس و چاپی جای خود را به تصاویر سه بعدی و دیجیتال داد.

از روش های تبلیغاتی هدفمند استفاده کنید

فرقی نمی کند از کدام روش تبلیغاتی استفاده کنید. برای تبلیغات هزینه زیادی می کنید یا از تبلیغات ارزان برای معرفی برند خود استفاده می کنید. تنها عامل مهم در تبلیغات ایجاد تبلیغات هدفمند و برنامه ریزی شده است. تبلیغات ارزان یا گران هیچ تاثیر مثبتی بر عملکرد آنها نخواهد داشت. درعوض، تبلیغات باید در زمان و مکان مناسب و جایی که مشتریان احتمال حضور دارند اجرا شوند. مهم نیست که چقدر از تبلیغات گران قیمت استفاده می کنید، اگر مخاطبان شما فعالانه در آنجا حضور نداشته باشند، به معنای واقعی کلمه بودجه تبلیغات خود را هدر داده اید.

تابلوهای تبلیغاتی را در کجا می توان نصب کرد؟

بیلبوردها را می توان در هر محیط بازی با فضای کافی برای مشاهده و نصب تعبیه کرد. مکان های عمومی مانند بزرگراه ها، اسکله ها، فرودگاه ها، راه آهن، معابر و میدان های شهر.

موقعیت بیلبورد در تبلیغات

انتخاب مکانی برای قرار دادن بیلبورد خود یکی از مهم ترین تصمیماتی است که در مورد کمپین تبلیغاتی در فضای باز خود می گیرید، و هنگام تصمیم گیری در مورد بهترین مکان باید عوامل زیادی را در نظر بگیرید. هنگام انتخاب مکان برای بیلبورد بعدی، حتما موارد زیر را در نظر بگیرید.

هنگام اجاره بیلبوردها، مهم است که مکان مناسب را انتخاب کنید.

تاثیر گذاری بیلبورد 

برخلاف تبلیغات دیجیتال که نادیده گرفتن یا بسته شدن آن آسان‌تر است، بیلبوردها همیشه در جلب توجه مؤثر  عمل می کنند. حتی اگر مخاطب بارها همان مسیر را طی کند. هر بار که از بیلبورد رد می شوند، آن را می بینند و تحت تأثیر قرار می گیرند. بنابراین آنها نمی توانند به سادگی از آن عبور کنند. قرار دادن صحیح بیلبوردها در مناطق پر رفت و آمد بینندگان را وادار می کند تا روی برند و پیام شما تمرکز کنند به گونه ای که روی تبلیغات دیجیتال نمی تواند. بیلبوردها را نمی توان نادیده گرفت و اغلب چندین بار در یک جهت به سمت بینندگان هدف قرار می گیرند. بیلبوردها نیز ابزاری عالی برای یادآوری برند هستند.

عوامل موثر برای اجرای بیلبورد

  • تصاویر واضح و با کیفیت را روی آن چاپ کنید.
  • از انیمیشن ها و تصاویر سه بعدی استفاده کنید.
  • یک شعار کوتاه، شیرین و جذاب برای توصیف کمپین خود ایجاد کنید.

طراحی بیلبورد

با سرمایه گذاری در تبلیغات بیلبورد می توانید به میلیون ها بیننده دست پیدا کنید. آنها یا جذب برند و محصول شما می شوند یا جذب نمی شوند. و این جذابیت به طراحی بیلبورد شما بستگی دارد. در اینجا چند نکته وجود دارد که می تواند به عنوان راهنمای تم های طراحی بیلبورد باشد.

یک داستان کوتاه و به یاد ماندنی بگویید

بیلبوردهای موفق بینندگان را به سفر می برند. حتی اگر در این سفر چهار ثانیه به فرمان نگاه می کرد. بیشتر طراحی های بیلبورد از تصاویر و احتمالاً مقداری متن برای بیان داستان استفاده می کنند. در واقع، اکثر رانندگان پس از چند جمله دیگر خواندن را متوقف می کنند. از بیلبورد خود برای انتقال ماهیت یک ایده یا رویداد به جای توصیف آن با کلمات استفاده کنید.

نکات طلایی برای ساخت و نصب بیلبورد

برای طراحی بیلبورد خیابانی، بهتر است محصولات تبلیغاتی به صورت مفرح و جذاب روی بیلبورد نمایش داده شود.
اطلاعات مربوط به محصول را به گونه ای نمایش دهید که بتوانید در عرض چند ثانیه ببینید و بخوانید.
کلمات را با فونت خوانا و ساده وارد کنید. اندازه فونت را در نظر بگیرید تا بتوان آن را از فاصله چند متری خواند.

بیلبورد سه بعدی

برای ساخت این ماکت بیلبورد، به یک چشم انداز مجازی بسیار انعطاف پذیر نیاز است. اما هزینه بالای طراحی و نصب و نیاز به فضای اجرایی مناسب از معایب این نوع بیلبورد می باشد.

طراحی حرفه ای بیلبورد با کمک آژانس تبلیغاتی
برای طراحی بیلبورد باید از یک آژانس تبلیغاتی مشاوره لازم را دریافت کنید. آنها می توانند به شما در انتخاب طرح مناسب بیلبورد و تصاویر یا پیام های تبلیغاتی که باید روی بیلبورد قرار داده شوند کمک کنند. سایت اجاره بیلبورد آنلاین با کارشناسان خبره به شما کمک می کند تا بهترین بیلبورد را برای خود تهیه کنید.

اجزای بیلبورد

بیلبوردهای امروزی از چندین بخش تشکیل شده اند که عبارتند از:

  • تصویر
  • شعار
  • بخش بیلبورد
  • تبلیغات
  • علامت تبلیغاتی
  • پل ارتباطی

اجزا و اجزای بیلبورد

طراحی و ساخت بیلبورد شامل اجزای زیر می باشد. با درک اجزای یک بیلبورد، به درک بهتری از ابزارهای تبلیغاتی خود دست خواهید یافت.

مبانی بیلبورد و زیرساخت

شامل بتن و میلگرد می باشد و در ساختمان سازی نیز کاربرد دارد. ابتدا برنامه ریزی فونداسیون با میله های فولادی بافته شده انجام می شود. سپس با ریختن بتن آن را درمان کردند

اندازه و ابعاد بیلبورد

3*2
3*5
2*7
7*9
مراحل نصب و تولید بیلبورد
ابتدا پیام ها و تصاویر تبلیغاتی که روی بیلبورد چاپ می شود توسط نرم افزار طراحی می شود.
هنگامی که اپراتور سیستم طرح را آماده کرد، برای پردازش و چاپ به دستگاه ارسال می شود.
دستگاه چاپ محتوای تبلیغاتی را با استفاده از طرح مورد نظر بر روی پارچه یا کاغذ مخصوص چاپ می کند.